Főoldal > DIÉTA > 10 hiba, ami miatt nem tudsz lefogyni

10 hiba, ami miatt nem tudsz lefogyni

diétafogyókúrahibamegoldásprobléma
0

Írta: and

Most megmutatjuk melyik a 10 leggyakoribb fogyókúrás probléma, mellyel dugába dőlhet a megkezdett diétád. 1. Csak zsírszegény ételeket fogyasztasz Bármennyire is szörnyülködve tekintesz a zsírokra, nem jó stratégia, ha teljesen lemondasz róluk. Egyrészt a zsírmegvonás hosszú távon többet árt, mint használ az egészségednek, másrészt a zsírmentességet észlelve a szervezeted elkezdi elraktározni mindenből a fellelhető zsírt, […]

Most megmutatjuk melyik a 10 leggyakoribb fogyókúrás probléma, mellyel dugába dőlhet a megkezdett diétád.

1. Csak zsírszegény ételeket fogyasztasz

Bármennyire is szörnyülködve tekintesz a zsírokra, nem jó stratégia, ha teljesen lemondasz róluk. Egyrészt a zsírmegvonás hosszú távon többet árt, mint használ az egészségednek, másrészt a zsírmentességet észlelve a szervezeted elkezdi elraktározni mindenből a fellelhető zsírt, így a fogyás is egyre nehézkesebben fog menni. Mindemellett a zsírszegény élelmiszerek gyakran tele vannak tömve cukorral.

Mit tehetsz?

Semmiképpen se száműzd a zsírokat az étrendedből! Persze itt nem a zsíros, szaftos ételek bevitelére gondolunk, hanem a „jó”, telítetlen, valamint az omega-3 zsírokra, melyeket megtalálsz az olívaolajban, a magvakban, az avokádóban és a tengeri halakban.

2. Maximum 1000 kalóriát viszel be egy nap

Te is olyan diétát követsz, amely maximum 1000, vagy annál kevesebb kalóriát enged meg naponta? Akkor mielőbb hagyj fel ezzel a módszerrel! A szervezeted ugyanis ilyenkor takarék üzemmódba áll, és minden használhatót elraktároz, és mikor lejár a diéta, és visszatérsz a normál étkezésre, több kilót szedhetsz fel, mint amennyit leadtál.

Mit tehetsz?

Hosszú ideig telítettnek érezheted magad, ha rostban gazdag élelmiszereket fogyasztasz, főleg zöldségeket és gyümölcsöket, teljes kiőrlésű tésztákat. A szervezeted elegendő táplálékhoz jut, és mivel a farkaséhség elmarad, nem fogsz késztetést érezni arra, hogy kifoszd a hűtőt.

3. Kihagysz egy-egy étkezést

A reggeli vagy az ebéd kihagyása nem éppen a legjobb kalóriaspórolós módszer. Egyrészt egy idő után padlót fog a vércukorszinted, másrészt, ha kihagyod az ebédet, akkor este kiéhezve az ideális kalóriamennyiség többszörösét fogod megenni a hűtőből.

Mit tehetsz?

Egyél többször kevesebbet. Legalább 3-4 óránként fogyassz el valamit, lehet az gyümölcs vagy joghurt, így elkerülheted, hogy leessen a vércukrod, és a farkaséhség is el fog kerülni.

4. Mindenféle diétát kipróbálsz

Ha több diétával is próbálkozol annak reményében, hogy valamelyik csak hatni fog, akkor könnyen felléphet a jojó-effektus, tehát egy diétával gyorsan ledobsz pár kilót, de azt vissza is szeded ugyanilyen gyorsan, majd ezután belevágsz egy másik fogyókúrába, hogy ismét megszabadulj a lerakódott kilóktól.

Mit tehetsz?

Ne kezdj bele turbó diétákba, és ne is váltogasd hetente a tutinak ígérkező módszereket. A titok az életmódváltásban van. Ne akarj egy hét alatt 10 kilótól megszabadulni. A tartós fogyás lényege, hogy hetente fokozatosan leadsz egy kilót. Ez nem lehetetlen feladat, és még sanyargatnod sem kell magad.

5. Több vizet iszol, kevesebbet eszel

Hiába akarod becsapni az agyad azzal, hogy vízzel próbálod eltelíteni magad. Az agyad érzékelni fogja, hogy a szervezeted nem jut kalóriához, és ugyanúgy küldi az éhségjelző üzeneteket.

Mit tehetsz?

Az dicséretes, hogy próbálsz minél több folyadékhoz jutni, de ne vízzel akard pótolni az ebédet. A víz amúgy is eltelít, így valószínű kevesebbet fogsz enni a főételből, de semmiképpen se hagyd ki az étkezést.

diethiba2.jpg ()

6. Állandóan méricskéled a kajaadagodat

Persze jó dolog, ha ügyelsz arra, hogy miből mennyit eszel, de a túlzásba vitt méricskélés sem a legüdvösebb út. Elveszi az étkezés élvezetét, ha állandóan azt nézed, hogy megfelelően vékony szeletet vágtál-e a dinnyéből.

Mit tehetsz?

Meg kell tanulnod figyelned a tested jelzéseire. A mérleg és a szigorú porciózás helyett inkább arra figyel, mit üzen a gyomrod. Kaja után sóvárog még, vagy felmutatta már az „Elég” feliratú táblát.

7. Agresszív diéta bikiniszezon előtt

Már alig várod, hogy kiszabadulj a strandra, de rajtad maradt még egy kis téli felesleg? Mit tesz ilyenkor a legtöbb nő? Egy hét alatt bikinikompatibilis alakot akar magának, melyet igen drasztikus fogyókúrával akar elérni. Egyrészt ez igen káros lehet a szervezetnek, másrészt a gyors diéták hosszútávon nem túl eredményesek.

Mit tehetsz?

Még nem késő nekifognod változtatni az étkezéseden, és bérletet váltani a konditerembe. Hidd el, sokkal jobban fogsz mutatni szálkás, izmos testtel a strandon, mint egy agresszív diétától meggyötört alakkal.

8. Túlzásba viszed az edzést

Nem kétséges, hogy az edzés egyik leghatékonyabb módja a fogyásnak, de mint a legtöbb dolgot, ezt sem szabad túlzásba vinned. Ha minden nap négy órát gyötröd magad a kondiban, azt előbb-utóbb sokkal jobban meg fogja sínyleni a tested.

Mit tehetsz?

Az edzést is módjával! Hetente 4-5 alkalommal egy óra edzés bőven elég. Ha nem bírsz a fenekeden maradni, persze lehet egy kicsivel több, de ne azzal teljen az egész napod, hogy a súlyok alatt görnyedsz, mivel az edzés is képes komoly függőséget okozni.

9. Száműzöd az alkoholt és a csokit

Bár mindkettő mumusnak minősül a legtöbb fogyókúrás lap szerint, nekünk van egy jó hírünk. Egyikről sem kell lemondanod azért, mert éppen diétán vagy.

Mit tehetsz?

A hangsúly itt is a mértékletességen van. Ne igyál többet naponta egy pohárka bornál, és egy-két kocka étcsokinál. Ugyanúgy meglesz mindkettőnek az élvezeti faktora kisebb mennyiség esetén is, mégsem lesz bűntudatod a felesleges kalóriák miatt.

10. Kifogásokat keresel

Persze lehet pajzsmirigyproblémára vagy egyéb hormonzavarra fogni, hogy miért nem sikerül leadni a felesleges kilókat, de viszonylag ritka esetben van a háttérben ilyen probléma, és inkább a nap folyamán elfogyasztott nassokat lehet okolni.

Mit tehetsz?

Ha mégis pajzsmirigyproblémára gyanakszol, mindenképp keress fel egy orvost, aki jó esetben megnyugtat, hogy nincs ilyen jellegű problémád. Viszont, ha a fogyásod útjába nem áll semmilyen hormonális eredetű akadály, akkor nincs kifogás!

Epilálás – 8 tévhit, amit el kell oszlatnunk!


További cikkeink a témában

Kövess Facebook-on!
X