Főoldal > DIÉTA > 5 tuti éhezésmentes módszer, amivel karcsú lehetsz!

5 tuti éhezésmentes módszer, amivel karcsú lehetsz!

diétafogyásfogyókúrazsírégetés
0

Írta: and

1. Dinner cancelling – Ne vacsorázz! A módszer lényege nem új, hiszen már egy ősi kínai közmondás is kimondja: a vacsorádat add az ellenségednek! A fogyókúrázók ezt a tanácsot gyakran meg is fogadják, bár kevesen tudják, hogy ilyenkor a dinner cancelling elvét követik. A vacsora elhagyásának kivitelezése nagyon egyszerű: egy bizonyos időpont után aznap már […]

1. Dinner cancelling – Ne vacsorázz!

A módszer lényege nem új, hiszen már egy ősi kínai közmondás is kimondja: a vacsorádat add az ellenségednek! A fogyókúrázók ezt a tanácsot gyakran meg is fogadják, bár kevesen tudják, hogy ilyenkor a dinner cancelling elvét követik. A vacsora elhagyásának kivitelezése nagyon egyszerű: egy bizonyos időpont után aznap már nem eszünk semmit. Ez az időpont általában délután öt óra. Az étkezések között ugyanis a lefekvés előtti terheli meg leginkább a szervezetet, és ebből raktározódik el a legtöbb a kalória. Ezért logikus, hogy aki az esti evészeteket kihagyja, könnyedén megszabadulhat a feleslegétől. Ahhoz, hogy a gyomrodat ne érezd teljesen üresnek, esténként igyál gyógyteát vagy más meleg, de kalóriaszegény folyadékot. A fogyás mellett a módszer további előnye, hogy hatására sokkal jobban alszol, mert ha este nem eszed túl magad, a rossz álmok sem fognak gyötörni. A vacsora-elhagyás hosszú távon is alkalmazható, ha a szervezet a többi étkezésnél elegendő táplálékot, vitamint és nyomelemet kap.

0020874_1.jpg ()

2. Agykontroll – Karcsúsodj alfában!

Az agykontroll módszerét az élet minden területén, így a fogyókúrában is sikerrel alkalmazhatod. A gyakorlatok hatékonyságát az „alfa állapot” teszi lehetővé, ilyenkor a tudatalatti kapuja megnyílik, és az elme rejtett képességei felszínre kerülnek. Ha ebben a kellemesen laza tudatállapotban karcsúnak képzeled magad, a kilóid is apadni kezdenek. Ennek oka, hogy az elme a karcsúsághoz kapcsolja az örömöket, és ezt a boldog érzést akarja elérni a hétköznapi tudatszinten is. A sikerhez nem kell mást tenned, mint pontról-pontra ellazítani a testedet (a legkönnyebben ébredés után vagy lefekvés előtt sikerülhet), és elképzelni, hogy miként mutatnál néhány kilóval könnyebben. Fontos, hogy minden apró részletet megjeleníts: a karcsú derekadat, a lapos hasadat, a feszes fenekedet és combodat. Ezután képzeld el karcsú önmagadat különböző szituációkban: lásd, ahogyan ráállsz a mérlegre, és örülj neki, hogy sokkal kevesebbet mutat, mint korábban, vagy érezd át a sikerélményt, hogy fel tudod venni a kedvenc ruhádat, ami hosszú idő óta nem jön rád. Végül egytől-tízig számolva fokozatosan juttasd vissza tudatodat az éber állapotba. Minél többször gyakorlod ezt a vizualizációt, annál nagyobb esélyed lesz a sikerre!

3. Metabolikus módszer – Az anyagcseréd ritmusában

Mielőtt ész nélkül kipróbálnád az összes divatdiétát, ne feledd, hogy ami az egyik barátnődnek bejött, az nálad nem biztos, hogy működni fog. Hiszen mindannyian egyéni genetikai adottságokkal, tápanyagszükséglettel és különböző sebességű anyagcserével rendelkezünk. Ha az étrendeddel és az életmódoddal gyakran összezavarod szervezeted egyensúlyát, felborul a ritmus, aminek elhízás lehet a következménye. Ezt a hibát orvosolja a Metabolic Typing elnevezésű módszer, amely a különféle idegrendszeri, emésztőrendszeri és hormonális sajátosságok figyelembevételével határozza meg az optimális étrendet. A módszer a szénhidrát, a fehérje és a zsír bevitelének egyénenként eltérő igényei alapján öt táplálkozási típust különböztet meg. A fogyás sikerét a megfelelő tápanyagbevitel arányára alapozza. Az, hogy milyen anyagcsere-típusba tartozol, és milyen egyéni étrendre van szükséged, a tápanyagok felszívódási ütemétől, a vércsoportodtól, valamint attól is függ, hogy a szimpatikus vagy a paraszimpatikus idegrendszered (SZÓTÁR) a domináns. A vizsgálatokat követően személyre szabott étrended állítanak össze neked, amellyel sikeresen megszabadulhatsz a fölösleges kilóidtól.

4. Naponta ötször egyél! – Törekedj a kiegyensúlyozottságra!

A táplálkozási szakértők többsége szerint nemcsak egészségünket, de a karcsúságunkat is a helyesen megválasztott, szélsőségektől mentes, változatos napi étrend garantálja, amely során mindent szabad fogyasztani, de csak mértékkel. Eszerint nincs rossz étel vagy ital, csak helytelenül összeállított étrend és mozgásszegény életmód. A sokszínű, ritkán ismétlődő ételsorokat tartalmazó menü a biztosíték arra, hogy minden fontos tápanyagot (zsírok, szénhidrátok, fehérjék, vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, stb.) megkapjon a szervezet. Mivel a test egészséges működéséhez több mint negyvenféle tápanyagra van szükség, és önmagában egyik ételféleség sem tartalmazza a megfelelő vitamin- és ásványianyag-szükségletet, fontos, hogy változatos étrendet kövess. A kiegyensúlyozottságot a napi öt étkezés garantálja.

5. Wellnessétrend – Reformáld meg az étkezésed!

Ez az étrend neked való, ha bízol a bioélelmiszerekben, és szeretnél vegyszerek, műtrágyák, és génmanipulációk nélkül előállított élelmiszereket fogyasztani. A villámdiéták ugyan gyors eredményt produkálnak, de a hatás csak átmeneti. Ezzel szemben a wellnessétrend követésével lassabban jelentkezik a változás, ugyanakkor tartós marad. Az étrendet alkotó élelmiszerek állandósítják az energiaszintet, így a testmozgást és a lelki igénybevételt is jobban fogod bírni. A módszer a növényi olajokat részesíti előnyben, törekszik a természetes ízekre, és bőségesen engedélyezi a fűszerek használatát, melyek között találhatsz enyhén vízhajtó, az anyagcserét gyorsító vagy a vércukorszintet mérséklő hatású gyógynövényeket is. A tejtermékek szintén nélkülözhetetlenek: naponta fogyassz sovány tejet és tejtermékeket! Az étrend a rostpótlásra is nagy figyelmet fordít, lévén, hogy a rostok gátolják az elhízást, és megakadályozzák az energiát adó tápanyagok gyors felszívódását. Nem szabad megfeledkezni a bőséges folyadékfogyasztásról sem, hiszen ez segít a testtömeg megőrzésében vagy csökkentésében. Persze azért akad néhány tiltólistás élelmiszer is: ilyen a fehér liszt és a belőle készült ételek, a zsíros húsok, a vaj, az állati zsír és az édesítőszerek. A fehér cukrot barna cukorral vagy mézzel helyettesítheted. És hogy ne érezd úgy, hogy minden édes falatot meg kell vonnod magadtól, hetente egyszer-kétszer édességek is kerülhetnek a tányérodra!

A témáról bővebben a Wellness magazin szeptemberi számában olvashatsz!

Képek forrása: Profimédia


További cikkeink a témában

Kövess Facebook-on!
X